Spocone dłonie – mój codzienny koszmar…

koszmar spoconych dłoni

Skoro to czytasz prawdopodobnie jest tak, że odkąd tylko pamiętasz miałeś bez przerwy spocone dłonie? A jakby tego było mało zawsze są zimne jak lód? I na nic zdało się cogodzinne mycie rąk w gorącej wodzie, bo za chwilę ponownie oblane są potem, a do tego są makabrycznie zimne…?

Znasz to z własnego doświadczenia? Czy Ty także odczuwasz wstyd, by się z kimkolwiek przywitać, podać kartkę papieru, dotknąć klamki, by ta się nie wyślizgnęła Ci się z rąk? spocone dłonie – jak z ty walczyć? Jesteś już tym zmęczony?Nic Ci nie pomaga i zatruwa Ci życie 24/h na dobę, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku? Wydaje Ci się, że od tego już nie ma ucieczki? Spocone dłonie mogą się zdarzyć każdemu z nas. Szczególnie w momencie stresującej dla nas sytuacji lub w okresie wzmożonych upałów. Gdy pocenie się rąk występuje stale, jest bardzo nasilone, może wówczas znacznie utrudniać funkcjonowanie w społeczeństwie, powodować kompleksy, a nawet depresję. Z reguły wygląda to tak, że niezależnie od tego czy jest to sytuacja stresowa, czy też spotkanie z przyjaciółmi, nie jesteś w stanie opanować tego, co dzieje się z wilgotnością skóry Twoich dłoni. Czy Ty tez odnosisz wrażenie, że im bardziej o tym wszystkim myślisz, im bardziej chcesz mieć suche ręce, to tym bardziej są spocone?


Spocone dłonie – stres czy inne zaburzenia?

Pocenie się rąk w trakcie emocjonujących wydarzeń nie powinno budzić niepokoju. To zupełnie normalne. Głównymi przyczynami nadmiernej potliwości może być też długotrwały stres, który osłabia organizm oraz silne emocje oraz zaburzenia hormonalne.Gdy wyeliminujemy z naszego życia wszystkie stresujące sytuacje, a mimo to nadal cierpimy na wzmożona potliwość dłoni, powinniśmy szukać powodu gdzie indziej.


Co powoduje, że moje dłonie są stale spocone?

Pocenie się dłoni to fizjologiczny proces, który ma na celu obniżenie temperatury twojego organizmu. Zdarza się jednak tak, że ilość wytwarzanego przez Ciebie potu jest niewspółmiernie duża w relacji do prawidłowej termoregulacji Twojego organizmu.

Pomocy, mam nieustannie mokre dłonie!

Za nadmierne wydzielanie potu odpowiedzialne są gruczoły potowe. Te zaś w największej liczbie znajdują się właśnie na skórze dłoni, stóp i pach. Jednak to nie gruczoły potowe biorą pełną odpowiedzialność za tę sytuację. Winny jest autonomiczny układ nerwowy- tak zwana część współczulna autonomicznego układu nerwowego. Zwana jest także układem sympatycznym lub pobudzającym. Jej działanie aktywuje się głównie w sytuacjach zagrożenia, pobudzenia, stresu czy zwiększonej aktywności fizycznej. Najbardziej niepokojące jest jednak to, że działanie układu nerwowego jest niezależne od tego czy człowiek znajduje się w sytuacji stresowej czy też nie, albo gdy odpoczywa lub śpi. W medycynie nazywa się to hiperhydrozą, a opisalismy szeroko ten problem w tym artykule.


Co wyeliminuje mój największy problem?

Walkę ze wzmożoną potliwością Twoich dłoni możesz wspomóc poprzez wyeliminowanie ze swojej diety ostrych przypraw, takich jak np. chili, pieprz czy ostra papryka.Jeśli pijesz trzy kawy dziennie, a do tego mocne, też zastanów się nad ich ograniczeniem. Na rynku istnieje wiele sposobów walki z nadpotliwością dłoni. Jedne są skuteczne, inne mniej, a w pewnych sytuacjach w ogóle nie działają. Dlatego zastanów się, poczytaj i wybierz ten, który przyniesie Ci najlepsze rozwiązanie.Dlaczego o tym wspominamy?

Otóż ludzie ulegają wpływom mas mediów i przekazów reklamowych. Kupują kremy, antyperspiranty czy lekarstwa doustne i wierzą że im to pomoże. Są ludzie, którzy chcą rozwiązań tu i teraz – nieważne ile miało by to kosztować. Często decydują się na leczenie swojego problemu i ostrzykiwanie dłoni toksyną botulinową. Pisaliśmy już o tym na łamach naszego bloga. To bardzo kosztowny (1500 zł za partię ciała) i bolesny zabieg. Jego działanie trwa do 5-6 miesięcy.Zapraszamy Cię do lektury tego artykuły – tam dowiesz się całej prawdy o botoksie, o której nie wszędzie będziesz mógł przeczytać …

W sytuacji gdy nieinwazyjne sposoby nie działają, pozostaje także wybór zabiegu sympatektomii. Polega on na przecięciu zakończeń nerwowych współczulnego układu nerwowego. Wykonywany jest w szpitalu, pod narkozą i wiąże się w długim okresem rekonwalescencji. Z zabiegiem sympatektomii wiążą się poważne efekty uboczne. Przede wszystkim należą do nich dolegliwości bólowe, szczególnie we wczesnym okresie pooperacyjnym. Później, w bardzo wielu przypadkach występuje też tzw. nadpotliwość kompensacyjna. Ta charakteryzuje się wzmożoną potliwością, występującą np. na plecach lub głowie.


Jonoforeza – najskuteczniejszy sposób na spocone dłonie

Jonoforeza to nieinwazyjny i bezbolesny zabieg. Można go wykonać w przychodni rehabilitacyjnej, w gabinecie kosmetycznym oraz… w domu. Tak, dobrze czytasz – posiadając urządzenie do jonoforezy możesz wykonywać zabiegi u siebie w domu. Działanie jonoforezy polega opiera się na wykorzystaniu stałego prądu elektrycznego o małym natężeniu, które jest bezpieczne dla Ciebie. Ten przechodząc przez górną warstwę skóry, gdzie znajdują się gruczoły potowe, ogranicza w sposób najtrwalszy wydzielanie potu. Zabieg jest bardzo skuteczny i najtańszy ze wszystkich dostępnych na rynku metod. Nie kosztuje –tak jak usługa wstrzyknięcia botoxu – 1500 zł. Jest zupełnie bezbolesny i zapewniający 100% rozwiązanie Twojego problemu. Zespół Nadpotliwoscdloni.pl rekomenduje jonoforezę jako najskuteczniejszą formę leczenia spoconych dłoni.