Poznaj sposób na wyleczenie zimnych i mokrych dłoni!

zimne i mokre dłonie

Masz wiecznie zimne i mokre dłonie?

Sam przyznasz, że nie jest to przyjemne odczucie – nie tylko dla Ciebie, ale także dla osób, które przebywają w Twoim towarzystwie i mają z Tobą codzienny kontakt. W takiej sytuacji myśl o podaniu ręki znajomym, przekazania papierowych dokumentów, dotyk drugiej osoby mogą stać się dla Ciebie i Twoich bliskich bardzo krępujące. Efektem wszystkiego jest to, że uniemożliwia Ci normalne, codzienne funkcjonowanie w społeczeństwie.Zimne i mokre dłonie – przyczyny

Nadmierne pocenie się może być także symptomem występowania różnych chorób – jest to tak zwana hiperhydroza objawowa. Nadpotliwość Twoich rąk może być spowodowana wieloma czynnikami. Najczęściej spotykanym jest wzmożona aktywność układu współczulnego. Wzmożona potliwość może się pojawić się już od wczesnego dzieciństwa.

To pierwsze sygnały, które daje nam organizm, jednakże dopiero w okresie dojrzewania zaczyna to bardziej doskwierać. Dlaczego? Na wewnętrznej stronie dłoni znajduje się bardzo dużo gruczołów potowych, stąd efekt nieustannie mokrych i wielokrotnie zimnych dłoni. U większości ludzi cierpiących na dolegliwość nadmiernego pocenia się staje się to niezależne od czynników atmosferycznych i czy też przechodzonych chorób. Jesteś ciekawy dlaczego?

Wydzielanie potu regulowane jest przez układ nerwowy Twojego organizmu, który jest przecież autonomiczny i nie masz żadnego wpływu na jego działanie. Co więcej – jest on silnie powiązany z układem hormonalnym, odpowiedzialnym za produkcję potu. Efektem tego w stresowych sytuacjach Ty zaczynasz się intensywnie pocić.


Styl życia a potliwość

Mocna kawa i herbata, palenie papierosów, picie alkoholu, pikantnie przyprawione potrawy, nieregularny tryb życia i snu również mogą być odpowiedzialne za Twoje mokre dłonie. Tak jak używki, nieregularność dnia i stres jesteśmy w stanie ograniczyć bądź wyeliminować, tak już leczenie układu hormonalnego to jak walka z wiatrakami.


Zimne i mokre dłonie – efekt stresu czy zaburzeń lękowych?

Odkąd pamiętasz masz zimne i mokre, mocno spocone dłonie w momencie emocjonujących czy też stresujących sytuacji? Idziesz na rozmowę o pracę, masz ważne spotkanie służbowe i na samą myśl o tym pocą Ci się dłonie? Z drugiej jednak strony czy jest też tak, że w każdym przypadku relacji lub kontaktu z innymi ludźmi i w sytuacji niestresującej masz wciąż spocone dłonie?

Nawet w trakcie spotkania z przyjaciółmi z Twoich dłoni wręcz leje się woda? To już nie jest normalne, sam przecież o tym wiesz… W sytuacjach (potencjalnie) stresowych dochodzi do wyrzutu jeszcze większej ilości adrenaliny. To zaś prowadzi do skoncentrowania krążenia wokół narządów naszego organizmu, niezbędnych do przeżycia, czyli serca i mózgu. Konsekwencją tego jest zmniejszenie przepływu krwi przez naczynia krwionośne zaopatrujące skórę dłoni (i stóp), co powoduje uczucie zimna i jej wilgotności.

Jak się to kończy? Sam przecież wiesz, że z reguły zdarza się to się bez związku z określoną sytuacją, a także bez istniejącego obiektywnego zagrożenia. Unikasz po prostu wszystkich sytuacji, w których może zachodzić możliwość bezpośredniego kontaktu z drugim człowiekiem. Innymi słowy zaczynasz unikać ludzi.


Co mogę zrobić, by zaradzić nadmiernej potliwości moich dłoni?

Należy podkreślić, że pocenie nie jest szkodliwe dla naszego organizmu, gdyż zapewnia nam właściwą temperaturę ciała i reguluje gospodarkę mineralną. Do tematu nadmiernej potliwości dłoni każdy z nas podchodzi jednak nieco inaczej. Towarzysząca wilgotność rąk nie jest niczym przyjemnym. Dlatego, gdy zaczyna Ci ona przeszkadzać i utrudniać życie, powinieneś zastanowić się na znalezieniem sposobu na złagodzenie lub całkowite zlikwidowanie Twojego problemu.

Terapię leczenia nadmiernej potliwości dłoni możesz zacząć już w domu, np. poprzez zastosowanie regularnych kąpieli dłoni w roztworze z szałwii, rozmarynu czy też soli morskiej. W aptekach i marketach kosmetycznych są także do kupienia pudry przeciwpotne i płyny na skórę, które mają w składzie olejek z drzewa herbacianego, kwas borowy.

Znajdziesz też specjalne antyperspiranty z chlorkiem glinu, które mogą Ci pomóc w walce z problemem mokrych dłoni. Wiele osób, które borykają się z problemem mokrych dłoni używa specjalnych kremów, żeli, maści, dezodorantów. Z jakim skutkiem? Marnym, bo raz są stosunkowo drogie, a ich ciągłe używanie nie jest komfortowe i prawie zupełnie nieskuteczne. Dlaczego? Z prostej przyczyny – przy zaburzeniach gospodarki hormonalnej zabiegi kosmetyczne mogą się okazać niewystarczające.

Bardziej niecierpliwi i dysponujący wysokim budżetem decydują się na poddanie zabiegowi wstrzyknięcia toksyny botulinowej, czyli botoxu. Zadaniem toksyny jest sparaliżowanie receptorów potowych. Taki zabieg działa natychmiast, ale ma kilka poważnych wad. Po pierwsze jest drogi (ceny zaczynają się od minimum tysiąca złotych). Po drugie, po wszystkim mogą się pojawić zaczerwienienia i siniaki w miejscu nakłuwania. I po trzecie, efekt nie utrzymuje się długo (od 6 do 12 miesięcy).

Po czwarte – zabieg jest bardzo bolesny! Sam okres rekonwalescencji również nakłada na nas spore obostrzenia: przez 2 do 4 tygodni powinniśmy unikać wysiłku, korzystania z sauny i basenu. Nie powinno się również wystawiać skóry dłoni na działanie promieni słonecznych. Biorąc pod uwagę krótki czas działania toksyny, zabieg ten nie jest ani optymistyczną, ani tanią perspektywą rozwiązania problemu nadpotliwości dłoni.

Która terapia jest najskuteczniejsza i najtańsza?

Alternatywą dla kremów i botoxu mogą być zabiegi jonoforezy. Polegają na uciszaniu gruczołów potowych prądem elektrycznym o lekkim natężeniu. Umieszcza się ręce w specjalnym naczyniu, a woda i delikatnie odczuwalny prąd działają cuda! Brzmi strasznie? Zapewniamy Cię, że terapia jest zupełnie bezbolesna i bezpieczna.

Zabiegi osłabiają aktywność gruczołów i tym samym produkcja potu zostaje ograniczona. Ma to także tę ważną przewagę nad botoxem, że do ciała nie zostaje wprowadzana żadna substancja i nie ingeruje w organizm człowieka. Powinno się wykonać od 10 do 12 zabiegów, najlepiej codziennie. Każdy z zabiegów trwa około 12-13 minut. Efekt zabiegu utrzymuje się od roku do dwóch lat, a w międzyczasie wystarczy tylko profilaktyczny zabieg przypominający.

Zależy Ci na tym, by koszt leczenia był jak najniższy?

Jasna sprawa, nikt nie lubi przepłacać i wydawać bezsensownie swoich oszczędności. W terapii leczenia nadpotliwości dłoni cena gra tutaj bardzo ważną rolę. Wyobraź sonie, że koszt zakupu urządzenia jest 15 razy niższy od kosztu jednorazowego (!) zabiegu botoksem. Zabiegu, z efektem odczuwalnym dla Ciebie nawet i przez pół roku…

Marzysz o tym, by wreszcie pozbyć się problemu mokrych i zimnych dłoni? Wiesz, że wtedy mógłbyś odzyskasz pewność siebie, której tak Ci brakuje. Wyobraź więc sobie taką sytuację, że już nie boisz się najzwyklejszych, codziennych czynności. Jesteś sobie w stanie wyobrazić taką sytuację, że już nigdy nie będziesz czuł się skrępowany w towarzystwie lub w czasie spotkań towarzyskich??Zapewniamy, to zdecydowanie wpłynie to na poprawę Twoich relacji z najbliższymi (i nie tylko) osobami.


Podsumowanie

Brzmi jak magiczne zaklęcie i wydaje się zupełnie niemożliwe? Nie, bo z urządzeniem do jonoforezy wszystko jest możliwe. Przekonaj się o tym sam i poczuj wolność suchych i ciepłych dłoni!