Najlepsze sposoby na pot

Jakie są najlepsze sposoby na pot?

Każdy, kto cierpi na nadmierną potliwość, od zawsze chciałby znać i mieć możliwość sprawdzenia najskuteczniejszego sposobu na pot. Problemy związane ze wzmożoną potliwością to jedno z najbardziej dokuczliwych i wstydliwych dolegliwości. Każdy przecież ma prawo czuć się niezręcznie w momencie, w którym nie znajduje się w stresowej sytuacji, w trakcie wzmożonej aktywności, a jego ciało (w szczególności dłonie i stopy) oblewają strugi potu.



Dlaczego się pocimy i czy jest skuteczny sposób na pokonanie potu?

Pocenie się to sposób, w jaki organizm reguluje swoją temperaturę. Pomimo tego, że wszyscy się pocą, życie z nieprzerwanymi spoconymi rękami może sprawić, że czujesz się skrępowany w kontaktach z innymi ludźmi. Kapiące z dłoni pot może skutecznie uszczuplić Twoje życie towarzyskie. Często jest to bardzo frustrujący problem.

Na szczęście istnieją domowe sposoby, aby sobie poradzić z tym problemem. Zacznijmy jednak od przyczyn nadmiernego pocenia się. Być może już sama zmiana poniższych nawyków sprawi, że problem ustąpi bądź ulegnie zmniejszeniu?


Przyczyny nadmiernej potliwości

Nadmierna potliwość dłoni jest często wywoływana lub wzmacniana poprzez sterujące i niewygodne sytuacje. Jest to naturalna odpowiedź organizmu na przypływ adrenaliny, wywołany stresem lub emocjami. Spocone dłonie są reakcją organizmu na potencjalnie zagrażające niebezpieczeństwo.

Jeżeli odczuwasz w ostatnim czasie zbyt dużo stresu, być może to jest głównym powodem występowania nadmiernej potliwości? Jednym z powodów, dla którego się nadmiernie pocimy, jest podwyższona temperatura. Wiemy, że może się to wydawać banalne, jednak jest to najczęstsza przyczyna nadmiernej potliwości na wielu obszarach ciała. Możliwe więc, że Twoje zmartwienia spowodowane są wyłącznie tym, że spędzasz zbyt dużo czasu w pomieszczeniach ze zbyt wysoką temperaturą?

Twoje hormony mają ogromny wpływ na zakończenia nerwowe, które stymulują gruczoły potowe. Dlatego też powodem występowania nadmiernej potliwości mogą być pewne przypadłości chorobowe np.: zaburzenia tarczycy, cukrzyca, rak prostaty. Do innych, znaczących przyczyn nadmiernej potliwości możemy zaliczyć także niezdrową dietę, palenie papierosów czy też nadmierne spożywanie alkoholu.


Jaki jest skuteczny sposób na wzmożoną potliwość?

Istnieje wiele sposobów na pot, jednak nie wszystkie są bezinwazyjne oraz – co chyba najistotniejsze – skuteczne. Przedstawiamy więc listę kilku naturalnych sposobów, które mogą sprawić, że Twój problem, czyli nadmierne pocenie się stóp i dłoni dobiegnie końca. Wreszcie będziesz mógł się poczuć prawdziwie wyzwolony z tego, co jest dla Ciebie ogromną udręką!

Zmiany w diecie

Zdrowa dieta to kluczowy element prawidłowego funkcjonowania organizmu, nie tylko w kwestii wydzielania potu. Jednym z najlepszych sposobów na pot jest wprowadzenie pewnych udoskonaleń w swoich nawykach żywieniowych. W innym przypadku organizm wciąż będzie szukał sposobów na pozbycie się toksyn oraz szkodliwych składników m. in. poprzez pocenie się.

Postaraj się unikać bardzo ostrych potraw oraz nadmiaru przypraw i czosnku. Poza tym ważne jest także zachowanie racjonalnego podejścia do jedzenia i ograniczenie spożywanie nieprzetworzonych produktów. Niektóre z nich zawierają elementy, które mogą być nietolerowane przez Twój organizm.

Rzuć palenie

Kiedy nikotyna z palenia papierosa dostaje się do Twojego ciała, wiąże się z receptorami neuronów we współczulnym układzie nerwowym. W efekcie pobudza to gruczoły potowe, w tym gruczoły na dłoniach, a w konsekwencji powoduje wydzielanie potu. To nie jest artykuł o rzucaniu palenia, jednak jeżeli nadmierne pocenie się dłoni i stóp jest dla Ciebie dużym problemem, to być może najwyższa pora, aby pozbyć się nawyku palenia papierosów.

Antyperspiranty

Antyperspiranty są powszechnie kojarzone do eliminowania pocenia się pod pachami, ale są również skuteczne w zatrzymywaniu pocenia się w innych częściach ciała, w tym na rękach. Jeśli masz problemy z nadmierną potliwością, nałóż antyperspirant na dłonie, aby zmniejszyć ich wilgotność i lepkość. Antyperspiranty działają najlepiej, gdy stosujesz je w nocy, ponieważ daje to Twoim dłoniom więcej czasu na ich wchłonięcie.

Soda oczyszczona

Soda oczyszczona to szybki i niedrogi sposób na zmniejszenie występowania potliwości rąk i nóg. Większość ludzi ma pudełko sody oczyszczonej w kuchni lub łazience. Skuteczność sody oczyszczonej do czyszczenia i wybielania zębów jest dobrze znana, ale możesz nie zdawać sobie sprawy z tego, jak dobrze soda oczyszczona działa jako antyperspirant i dezodorant. Ponieważ soda oczyszczona ma odczyn zasadowy, może zmniejszyć pocenie się i szybko odparować pot.

Wymieszaj kilka łyżeczek sody oczyszczonej z wodą, aby utworzyć pastę. Wcieraj pastę w dłonie przez około pięć minut, a następnie umyj ręce. Oczywiście, nie ma czystego potwierdzenia, że ten sposób zawsze zadziała. Istnieje jednak pewne prawdopodobieństwo, że to Ty będziesz tym szczęśliwcem, któremu uda się pozbyć nadmiernego pocenia się w tak prosty sposób.

Ocet jabłkowy

Jeśli cierpisz na nadmierne pocenie się dłoni, ocet jabłkowy z cydrem, poprzez zrównoważenie poziomu pH w organizmie może pomóc Ci utrzymać je suche. Zamocz ręce w occie jabłkowym i nie zmywaj substancji na noc, aby otrzymać optymalne rezultaty.

Możesz także w ciągu dnia wycierać dłonie octem jabłkowym. Możesz również uwzględnić 2 łyżki stołowe octu w codziennej diecie. Jeżeli nie jesteś fanem smaku, to spróbuj go przygotować z miodem i wodą lub sokiem owocowym.

Liście szałwii

Dodawanie liści szałwii do jedzenia lub popijanie herbaty szałwiowej może przynieść ulgę od spoconych nóg i rąk. Właściwości szałwii eliminują nadmiar olejków skórnych i zapobiegają poceniu się. Ta właściwość może również zmniejszyć nieprzyjemny zapach spowodowany poceniem się.

Aby uzyskać najlepsze wyniki, umieść garść liści szałwii w wodzie, a następnie zanurz ręce w mieszaninie przez około 20 minut. Inną opcją jest picie herbaty szałwiowej. Ponieważ szałwia jest ziołem, porozmawiaj z lekarzem przed rozpoczęciem kuracji, tak aby upewnić się, że jej picie nie koliduje z lekami, które obecnie przyjmujesz.


Jonoforeza- najlepszy sposób na pot

Jonoforeza to zabieg, który pomoże Ci w rozwiązaniu problemu z nadmiernym poceniem się raz na zawsze. Polega on na wprowadzaniu leczniczo jonów do organizmu, dzięki wykorzystaniu pola magnetycznego. Bez względu na to, jakie wrażenie wywołał na Tobie powyższy opis, jonoforeza to całkowicie bezpieczny zabieg, który przyniesie Ci ogromne korzyści.

Na czym polega leczenie jonoforezą?

Jonoforeza to krótki zabieg, który zazwyczaj nie przekracza 26 minut. Jako pacjent być może spotkasz się w trakcie zabiegu z uczuciem mrowienia, jednak nie powinno być one tak duże, żeby przerwać leczenie. Zawsze też istnieje możliwość zmniejszenia mocy urządzenia, ale o tym dowiesz się w poradach, które dostajesz od nas po zakupie urządzenia.

Jonoforeza to doskonały zabieg, który jest szeroko stosowany w kosmetologii. Niektórzy używają go również do zamykaniu porów, wygładzania skóry, oraz pomaga w leczeniu trądziku. Dla nas jednak najważniejsze jest to, że niesamowicie skutecznie pomaga w leczeniu nadmiernej potliwości. Wiele osób, które zastosowało jonoforezę w leczeniu nadpotliwości dłoni i stop, jednogłośnie stwierdza, że jest to najlepszy sposób na walkę z potliwością dłoni i stóp!