W jaki sposób emocje mają wpływ na potliwość Twoich dłoni?


Czy emocje mają wpływ na potliwość dłoni?

Emocje z wzmożona potliwość dłoni

Tak, zdecydowanie – emocje mają ogromny wpływ na potliwość naszych dłoni.

Przeżyłeś to kiedyś? Ważne spotkanie zawodowe, randka, impreza taneczna, urodziny i składanie życzeń…
Pamiętasz co wtedy czułeś? Skoro to czytasz, prawdopodobnie przeżywasz te chwile każdego dnia.
Czy Twoim marzeniem jest, aby wreszcie przejść przez życie suchą… dłonią?
Jeśli każdego dnia i nocy spotyka Cię to samo – cierpisz na potliwość dłoni – to koniecznie przeczytaj ten artykuł!

Zazwyczaj pocimy się w różnych okolicznościach i z powodu panujących warunków atmosferycznych, w których się akurat znajdujemy. Najczęściej potliwość wynika ze zbyt wysokiej temperatury pomieszczenia, w którym przebywamy.

Powodem wzmożonej potliwość jest też aktywność sportowa lub stresujące sytuacje prywatne oraz te zawodowe.
Niestety, ale często bywa tak, że nadmierna potliwość dłoni jest niezależna od czegokolwiek – ani upału na zewnątrz (pocisz się także wtedy, gdy jest zimno??), ani emocjonującej okoliczności.

Problem nadmiernego pocenia się dłoni w równym stopniu może dotyczyć mężczyzn jak i kobiet. To, że tylko męska dloń może być spocona, to mit, który zdaje się być coraz częściej obalany
Przyczyną zwiększonej potliwości są nie tylko choroby i stres. Pocenie się jest przecież naturalnym procesem obniżającym temperaturę naszego ciała.
To właśnie gruczoły potowe, które odpowiedzialne są za wydzielanie potu, w dużej mierze zlokalizowane są właśnie na naszych dłoniach.Emocje a wzmożona potliwość rąk – klasyczny przykład

Przytrafiło się to chyba każdemu, kto cierpi na nadmierne pocenie się dłoni.
Masz już takie doświadczenie?
Rozmowa o pracę – na samą myśl o tym czujesz, że po Twoich dłoniach spływa Niagara.
Jedziesz na spotkanie. Zdajesz sobie sprawę z tego, że z Twoich dłoni leją się hektolitry potu i nie pomaga absolutnie nic. Świadomość tego wzmaga potliwość jeszcze bardziej i działa jak samonakręcanie się spirali produkcji potu..
Wycieranie chusteczką czy pocieranie dłoni w nogawkę spodni to ratunek tylko na kilka sekund.

Docierasz na miejsce, idziesz do toalety, myjesz ręce i wiesz już, że nie znajdziesz pomocy nawet w nawiewie suszarki do rąk.
Od momentu, gdy pojawiasz się w drzwiach biura, rozpoczyna się budowanie wrażenia z naszym rozmówcą.
Wszyscy wiemy, jak istotny jest pewny uścisk dłoni i jak dużą rolę odgrywa w budowaniu naszej oceny.

Twój potencjalny pracodawca wita się z Tobą. Wyciąga dłoń, a Ty co wtedy czujesz?
W tym momencie chciałbyś zapaść się pod ziemię…
Twoje dłonie są kompletnie mokre.
Zdajesz sobie sprawę z tego, że czujesz się niekomfortowo i przez to prezentujesz się niekorzystnie.

Już na „dzień dobry” tracisz poczucie swojej wartości oraz pewności siebie, tak istotne w całej tej sytuacji.
Jesteś niemal pewny, że już na wstępie podaniem spoconej (i zimnej) dłoni nie mogłeś zrobić na rozmówcy pozytywnego wrażenia.Ba, prawdopodobnie jest fatalne.
Twoja spocona dłoń jest jak samobójczy gol do własnej bramki. Do tego czujesz się zażenowany, więc nie patrzysz rozmówcy w oczy, a uścisk dłoni jest tak niepewny, że już gorzej być nie może…

Przeżyłeś już coś takiego? Przypomnij sobie jak to przebiegało, krok po kroku.
Potworne uczucie, prawda? Pozwolisz na to, by podobne sytuacje znowu miały miejsce w Twoim życiu?


Emocje a kontrola nad potliwością dłoni

Nadmierna potliwość dłoni to dla wielu poważny problem życiowy.
Statystyki mówią, że nawet 2-3% społeczeństwa dotyka ta przypadłość. Można jednak z tym walczyć. Tak, możesz wreszcie poczuć komfort suchych dłoni.
Chcesz się dowiedzieć jak?

Najprostszym sposobem jest użycie silnego antyperspirantu. Można go zakupić w aptece i prawdopodobnie zapewni Ci ochronę na kilka dni.
Jak go używać? Środek należy aplikować przed snem, na umyte i wysuszone ręce. Jest to jednak produkt kosmetyczny, który nie może zagwarantować Ci 100% skuteczności, w każdych warunkach i w każdej sytuacji.

Kolejnym sposobem na nadpotliwość jest zabieg z wykorzystaniem jadu kiełbasianego, inaczej zwanego botoksem. Może i jest skuteczny (na początku terapii), aczkolwiek wyjątkowo bolesny i bardzo drogi.
Jak wygląda i ile to kosztuje?

Zabieg polega na wstrzyknięciu botoksu – na jedną rękę wypada średnio +/-20 wstrzyknięć jadu, cienką igłą, bezpośrednio pod skórę. Większość pacjentów twierdzi, że jest to bardzo bolesna „przyjemność”, a do tego efekt utrzymuje się zaledwie ok 4,-5 miesięcy.

Koszt ostrzykiwania botoksem to cena minimum 1500 zł, więc rocznie może Cię to kosztować ponad 3000 zł!
Z relacji pacjentów wynika też, że z każdym kolejnym zabiegiem działanie botoksu ulega zmniejszeniu. Zdarzały się także sytuacje, w których botoks po prostu w ogóle nie zadziałał!
Stać Cię na tak duży wydatek i odwagę, by dwa razy w roku przechodzić tak bolesny zabieg, bez gwarancji jego skuteczności?


Trzymaj potliwość rąk na wodzy

Biorąc pod uwagę koszty, skuteczność i trwałość leczenia opisanych wyżej zabiegów, najskuteczniejszym sposobem na leczenie potliwości rąk są zabiegi z zastosowaniem urządzenia do jonoforezy.
Działanie opiera się na wykorzystaniu stałego prądu elektrycznego, o małym i bezpiecznym dla skóry natężeniu. Ten przechodząc przez jego górną warstwę, w miejscu znajdowania się gruczołów potowych, zupełnie go eliminuje.
Jak to się dzieje?
Prąd uszkadzając kanały jonowe, nie niszcząc jednak samych gruczołów potowych, zatrzymuje proces pocenia się dłoni.

Jesteś ciekaw jak wygląda leczenie potliwości dłoni jonoforezą?

Zabieg polega na zanurzeniu dłoni (także stóp – ich nadpotliwość też możesz wyleczyć tą metodą) w wodzie, przez którą przepływa prąd. Spokojnie, prąd jest o tak małym natężeniu, że leczenie jest bezpieczne i bezbolesne. Może pojawić się jedynie delikatne mrowienie skóry dłoni.

Czas trwania zabiegu to ok. 26 minut i wymaga około 10-12 powtórzeń, najlepiej codziennie.
Terapia jonoforezą wymaga wykonania 1, 2 zabiegów przypominających raz na kilka miesięcy. Porównując jednak jej skuteczność i koszt z innymi zabiegami, jest to najtrwalszy i najtańszy sposób na wyeliminowanie uciążliwego problemu spoconych rąk.

Zespół Nadpotliwoscdloni.pl rekomenduje tę opcję leczenia wzmożonej potliwości dłoni, tak jak wielu innych pacjentów, którzy zapomnieli już, co znaczy mieć zimne i spocone ręce.
Też tego pragniesz?